Discografía :

Autor

BenVennasMaio_Capa.jpg
Ben Vennas Maio

Pablo Sanmamed

2020 A Central Folque

Pablo  Pérez Sanmamed - contrabaixo

Elena Tarrats- voz

Begoña Olavide - salterio, voz

Xurxo Varela- viola de gamba, voz

Iago Mouriño - piano

Chus Pazos- batería

Carlos Castro- bendir,derbuka, riq 

carauta PST.jpg
16_ 04

Pablo Sanmamed Trio

2018 A Central Folque

Pablo  Pérez Sanmamed - contrabaixo

Iago Mouriño - piano

Bruno Couceiro - batería

banda.jpg
Zirkus Affe

Banda Crebinsky 

2017 Nakra

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo, baixo, oud, violonchelo e teclados.

Sergio Zearreta - voz

Vadzim Yukhnevich- voz  , baián

Fernando Abreu - clarinetes

Xacobe Lamas - violín

Enrique Otero - teclados, piano

Pablo Carrera - guitarra eléct. / acústica, cavaquinho

Miguel Queixas - batería

Carlos Castro - percusións, vibráfono

Nuria De León - voces

Jerry Noia - voces

vv-300x300.jpg
Jet Lag 

Banda Crebinsky 

2012 Folmúsica

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo, baixo 

Vadzim Yukhnevich- voz  , baián

Fernando Abreu - clarinetes

Xacobe Lamas - iolín

Enrique Otero - teclados, piano

Pablo Rega- guitarra eléctrica

Miguel Queixas - batería

Carlos Castro - percusións, vibráfono

Nuria De León - voces

Jerry Noia - voces

Andreas Volodin - voces

Crebinsky-613861535-large.jpg
B.S.O da película Crebinsky

Pablo Pérez Sanmamed

2010 Folmúsica 

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo, glockenspiel, programacións, pequena percusión , coros

Patricia de Lorenzo . voz

Xurxo Varela - violonchelo , coros

Manuel Martínez Villar - tuba

Vadzim Yukhnevich- acordeón , voz

Fernando Abreu - clarinetes

Guillermo Lancelotti - trompeta, fliscorno

Elena Vázquez - violín

Xacobe Lamas - violín

Iago Mourinho- hammond , piano xoguete

Jerry Noia - voces

Pablo Rega- guitarra eléctrica

Gonzalo Goás- Banjo

Tato Vázquez -guitarra acústica

Enrique Otero - hammond, moog

Miguel Queixas - batería

Carlos Castro - percusións, vibráfono

Valery Zviarzhenevich - acordeón

Carlos Freire - tamboril, bombo

Co-Autor

Distritojazz-jazz-discos-Paraphernalia-Z
 Zugzwang

Paraphernalia

2013 Clamshell Records 

Israel Arranz - vibráfono

Fernando Varela - guitarra

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Fernando Lamas - batería

2010-2.jpg
 Airan, Airum

Triatone 

2011 Inquedanzas Sonoras

Ricardo Tejero - saxo tenor, clarinete

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Mark Sanders -  batería 

2011-1.jpg
A Priori

3 Azoteas

2011 Audia Records 

Iago Mourinho - piano, teclados

Pablo Pérez Sanmamed - baixo eléctrico, contrabaixo

Miguel Queixas - batería 

2011-4.jpg
 Galician Tunes 

Varios /  3 Azoteas 

2011 Agaphono


 

Iago Mourinho - piano

Pablo Pérez Sanmamed - baixo eléctrico 

Miguel Queixas - batería 

2011-3.jpg
De Parto a Omega 

Varios  / con Triatone , Tsukiko Amakawa, e Peta Zeta

2011 Sala Nasa

Ricardo Tejero - saxo tenor, clarinete

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Mark Sanders -  batería

Tsukiko Amawaka -  piano , teclado

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Carlos Castro - batería

Pachi Valera - batería

Pablo Sax- saxo

Mike - trompeta

Iago Mourinho - piano

Enrique Otero - rhodes

Pablo Pérez Sanmamed - baixo eléctrico

Carlos Castro - percusións

2012-4.jpg

 

Terra Chá

Kibitka + Xúa !

2012 Inquedanzas Sonoras

Nuria De León : voz

Loli Nogueiras : voz

Ana  Abeledo: clarinete

Vadzim Yukhnevich - acordeón, rhodes, melódica, voz

Andreas Volodin - guitarra

Yuri Sidar - acordeón

Manuel Vázquez  - gaita

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Chus Pazos - batería

Antonio - Percusións , batería

2007-3.jpg
Xúa !

Xúa !

2007 Sons Galiza

Nuria De León : voz, harpa, low whistle

Vadzim Yukhnevich - baián, voz

Ramón Feáns - guitarra, bouzouki

Pablo Pérez Sanmamed - baixo , baby bass, teclados

Jacobo Gallego - batería

Carlos Freire - Percusións

Paulo Gacio - saxo , frauta travesera

2000-1.jpg
Ball cans

Proyecto ninguém 

2000 Runa Records

Daniel Sixto - guitarra

Ramón Feáns - guitarra, bouzouki

Pablo Pérez Sanmamed - baixo, contrabaixo

Nuria De León - voz, harpa, low whistle

Paloma Suances, Carolina Soneira, Stéphanie Parent, Rosa Cedrón, Guadi Galego, Sonia Lebedinsky, Uxia Senlle - voces

Xose Lois Romero-acordeón , percusión

Pablo Sax - saxo soprano

Javi Naya - guitarra eléctrica

Jacobo Gallego - batería

Marcos Vázquez - batería

Iago G. Moro- baixo eléctrico

Javier  Cedrón - violín

Intérprete

maxresdefault (1).jpg
Road to Balance

David Lojo

2021 autoeditado


David Lojo –  trompeta
Iago Mourinho – piano
Pablo Pérez Sanmamed – contrabaixo
Daniel Díaz-batería

 

 

Redención J.Lens (2).jpg
Redención

J. C.Lens 

2021 autoeditado

J.C. Lens – voz
Ana San Martín –voz
Isaac Millán  – mandolina
Harry Price- violín
Jorge Juncal – acordeón

Figui-armónica
Alvaro Lamas – steel guitar, guitarra
Iago Mourinho – piano
Pablo Pérez Sanmamed – contrabaixo
Fran Górriz- batería

 

 

54524880_2386379191394858_45106551118815
Misdirection

Paraphernalia

2019 Clamshell Records 

Israel Arranz - vibráfono

Fernando Varela - guitarra

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Bruno Couceiro - batería

berlai_casberlai.jpg

Cas Berlai 

Berlai

2020 Seis pés

 

 

 

Xiao Berlai - voz , mandolina, guitarra

Iago Mouriño - piano eléctrico

Pablo  Pérez Sanmamed - contrabaixo

Bruno Couceiro - batería

disco_Mar%25C3%2583%25C2%25A9s_edited_ed
Sueños Ibéricos

Marés - Temps Records

2020

 

Patricia Cadaveira-saxo

Marcel Pascual-vibráfono

Marisa Valle-voz

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Carlos Ronda- percusión

Disco%2520LUGAR%2520DE%2520INCENDIOS_edi
Lugar de Incendios

Paco Souto/Serxio Moreira

2020  Ed. Caldeirón

 

Paco Souto- voz

Serxio Moreira- piano

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

ines-carreno-cd.jpg
Llanto,risa ,calma

Inés Carreño

2019 Inquedanzas sonoras

 

Inés Carreño- voz

Pablo Castanho- saxo

Iago Mourinho- piano

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Sergio González- batería

disco Old Night.jpg
The Old Night

J. C.Lens 

2019 autoeditado

J.C. Lens – voz
Ana San Martín –voz
Isaac Millán  – mandolina
Harry Price- violín
Jorge Juncal – acordeón

Figui-armónica
Alvaro Lamas – steel guitar, guitarra
Iago Mourinho – piano
Pablo Pérez Sanmamed – contrabaixo
Fran Górriz- batería

 

 

Mielitza-Unha-illa.jpg
Unha Illa

Mielitza

2018  Lucecú

Carla López - voz, guitarra

Iago Mouriño - teclados, coros

Pablo  Pérez Sanmamed - baixo eléctrico

Bruno Couceiro - batería

amorgana (1).jpg
 Amorgana

Pablo Sax 

2018 Autoeditado

Pablo Sax- saxo soprano,alto

David Lojo - trompeta

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo, oud

Sergio González - batería 

Portada_A_Viaxe_de_Yoyo-250x250.jpg
 A viaxe de Yo-yo

2us

2017 Nakra 

Fernando Abreu - clarinetes

Pablo carrera - guitarras, cavaquinho

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo 

Marcos Vázquez  - batería

Leandro Deltell - percusión

a2571181759_10 - copia.jpg
Blue line

Alfredo García Quintet

2016  Free Code

 

 

Alfredo García - guitarra eléctrica

Jose García -  saxo tenor , saxo soprano

Iago Mouriño - piano

Pablo  Pérez Sanmamed - contrabaixo

Bruno Couceiro - batería

Kattia Carril - voz

Berlai - copia.jpg

Desconhecido

Berlai

2016 Axóuxere

 

 

 

Xiao Berlai - voz , mandolina, guitarra

Iago Mouriño - teclados

Pablo  Pérez Sanmamed - baixo eléctrico

Bruno Couceiro - batería

Cantos de poeta 

Gelria

2016 Folmúsica

Elena Tarrats - voz

Mario Cortizo - percusión

Federico Mosquera - piano

Rubén Fernández - voz

Xosé Lois  Romero- acordeón

Benxamín Otero - oboe

Cibrán Seixo - violín

Paula Santos - viola

Rosalía Vázquez - violonchelo

Pablo Pérez  Sanmamed - contrabaixo

Roberto Bao, Isabel Diego, Ana Gayoso- percusións

Mariana Montero, María Montero , Alejandra Montero - voces

2016-2.jpg
Xoán Eiriz

Verbas no Vento 

2015 Autoeditado

Xoán Eiriz- voz

Julieta Barro- voz

Alfredo García - guitarra eléctrica

Jose García -   saxo soprano

Iago Mouriño - piano

Pablo  Pérez Sanmamed - contrabaixo

Oscar Quintáns- batería

Alfredo García - guitarra eléctrica

Jose García -   saxo soprano

 

PORTADASEMPER.jpg
Semper Audax

Germán Coppini 

2014 Lemuria

Germán Coppini - voz

María Move - voz

Pablo Orza - voz

Chefa Alonso -saxo soprano

Pablo Sax - saxo soprano , saxo tenor

Fernando Abreu - clarinetes

Mauro Sanín -  zanfona

Nacho Muñoz - piano

Enrique Otero - teclados

Mig Seoane - Guitarra

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Pachi Valera - batería

2013-2.jpg
 In the forest

Sleeping Cat

2013 Casadiós

Jerry Noia - voz, guitarras, piano, armónica, glockenspiel

Pablo Pérez Sanmamed - baixo eléctrico

Miguel Queixas - batería 

Juan De Dios Martín - guitarra, hammond,

mellotron

Chema Rios, Carolina Rubirosa - coros

Eladio Santos - voz y guitarra

Fernando Do Campo, Xacobe Lamas - violín

María José Pampano -viola

Amemos 

Gelría ( ep)

2017 Autoedición 

Elena Tarrats - voz

Mario Cortizo - percusión

Federico Mosquera - piano

Pablo Pérez  Sanmamed - contrabaixo

81e4JMaigVL._SX355_ - copia.jpg
 A nena e un grilo nun barquiño

Magín Blanco 

2013 Folmúsica

Magín Blanco - voz , guitarra

Jorge Juncal - piano, acordeón

María  Faltri- voz

Jerry Noia - guitarra , voz

Anxo Pintos - violín 

Guillermo Fernández - baixo

Isac Palacín - batería

Segundo Grandío - baixo 

Serginho Sales - piano

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo 

portada_disco_DOUS_prensa.jpg
Dous

2us

2012 Nakra 

Fernando Abreu - clarinetes

Pablo carrera - guitarras, cavaquinho

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo 

Marcos Vázquez  - batería

Leandro Deltell - percusión

2011-5.jpg
Máxicamente vello

Roi Casal

2011 Harpazul Records 

Roi Casal - voz, harpa , bouzouki

Silvia  Ferre - voz

Alfonos Merino - violín, bouzouki 

Nando Casal - frauta

Manu Conde -guitarra

Alfredo Susavila - piano

Pablo Pérez sanmamed - baixo ,contrabaixo

Dani Riveiro - batería , percusión

500x500 - copia.jpg

 

Show and Tell

Escuchando Elefantes 

2012 Autoeditado

Carlo Tajes - voz,guitarra

SIlvia rábade - voz

Pablo Pérez sanmamed - contrabaixo

Fernando Lamas - batería  

Brancoroto

Beladona

2010 Zouma Records

Elena - voz

Xosé liz - bouzouki ,frauta

Antón Davila - gaita

Jorge Juncal- acordeón

Harry Price - violín

Pablo Pérez Sanmamed - baixo

Max Gómez - batería

2009-1.jpg
 Koneripatty

J. C.San Martin

2009

J.C. San Martín – voz
Manu Conde – guitarras
Quico Comesaña – bouzouki
Alfonso Franco - fiddle
Fernando Barroso – dobro
Jorge Juncal – acordeón
Xosé Liz - guitarra
Alvaro Lamas – steel guitar
Isabel Abril , Yuval Gotlibovich – viola
Iago Mourinho – piano
Pablo Pérez Sanmamed – contrabaixo, baixo
Roi Adrio - batería

 

 

2008-2.jpg
 Nai

Xoan Curiel

2008  Clack !
          

Xoán Curiel – voz, guitarra
Munir Hossn – guitarras, baixo, teclados
Sasha -  violín
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Carlos Freire ,Álvaro Trillo – percusións
Juan Tinaquero – contrabaixo
Martin Blanes – guitarra
Vadzim Yukhnevich, Manuel Riveiro - acordeón

 

 

2008-1.jpg
Ida Hayalo

 Kibitka

 2009

Ana Abeledo – clarinetes

Andrey Volodin – guitarra e voz

Tania Capón – violín

Mano Panforreteiro – gaita,whistles

Danilo Ramos – tres , teclados

Vadzinm Yukhnevich - acordeón

Yuri Sidar – baixo

Antonio Vázquez – batería, percusións

Pablo Pérez Sanmamed – contrabaixo en 2 tracks 

2008-3.jpg
Paos

 Ophiusa

 2009

Paulo Gacio – frauta

Paco Nogueiras - acordeón
Ramón Feáns- bouzouki, guitarra,baixo
Antonio Presedo- Mandola

Benxamín Otero- Oboe

Carolina S
Pablo Pérez Sanmamed – baixo

 

Scan 2.jpg
Boas Noites

BerrobambánTeatro

2004 

Música - Mano Panforreteiro

Begoña Riobóo - violín, Zanfona

Vadzim Yuknevich - baián

Pablo Pérez Sanmamed- contrabaixo

2007-1.jpg
Jazz dende o Conservatorio da Coruña 

2007 Xunta de Galicia
            

Lázaro Cardoso – trompeta
David Regueiro – guitarra

Antonio López – piano

Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Juan Antonio Rodriguez - batería

2007-2.jpg
Eloi Caldeiro canta a María Mariño  

2007 Sons Galiza
            

Eloi Caldeiro – voz, batería

Pablo Varela – gaita, whistle
Paulo Gacio – frauta
Vadzim Yukhnevich – acordeón
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Alberto Gambino – teclados ,guitarra


 

2006-1.JPG
Intres

Brath

2006 Sons Galiza


Eloi Caldeiro – voz, batería
Pablo Varela – gaita, whistle
Paulo Gacio – frauta
Vadzim Yukhnevich – acordeón
Castór Montes – guitarra
Gonzalo Goás – guitarra , bouzouki
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Alberto Gambino - teclados

2005-2.jpg
Jazz Live ! vol. 1

Varios S.P.J.

2004 Freecode

Carlos Martín - trombón

Abelardo Rábade - piano

Pablo Pérez Sanmamed - baixo eléctrico

Hilario Rodeiro - batería

2004-1.jpg
Directo Xove

Xan Campos & Iago Fernández Jazz cuartet.
      

Xan Campos – teclado
Iago Fernández – batería
Virxilio Da Silva– guitarra
Pablo Pérez Sanmamed – baixo

2004-2.jpg
Gajazzezia

S.P.J.

2004 Freecode

Alberto Vilas , Antonio López – piano
Pablo Villaverde – saxo
Javier Pereiro , Cosme Valdés – trompeta
Bieito Álvarez – guitarra

Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Max Gómez, Abe Rábade - batería

2003-2.jpg
Cruzada

S.P.J.

2003 Freecode

Antonio Otero – saxo tenor
David Santiago – trompeta
Miguel Santalices – guitarra
Pablo Seoane- piano

Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Javier Reboreda - batería

2003-3.jpg
Penalba

Urbano Cabrera

2003 Discmedi

Urbano Cabrera – voz, armónica

Jorge Juncal – acordeón
Pancho Álvarez – violín
Ángel “ maestro Reverendo “ - teclados
Carlos Calviño – guitarra

Pablo Pérez Sanmamed – baixo

Carlos Castro - batería

2003-1.jpg
Bágoas negras

 Varios /Anubía

2003

Anubía - voces

Nuria De León : harpa, low whistle

Jorge Juncal -acordeón

Ramón Feáns - guitarra, bouzouki

Pablo Pérez Sanmamed - baixo ,contrabaixo

Jacobo Gallego - batería

Carlos Castro- percusións , tabla

Quim Farinha- violín 

Pancho álvarez - violín

Guillermo Fernández- guitarra

Anxo Pintos - zanfona

Santia Cribeiro - acordeón 

Manolo Nieto - gaita 

2001-3.jpg
CONTRAVENTO

Fía na roca

2003 Ceyba

Xosé Ramón Vázquez - acordeón , piano

Roberto Santamarina - violín

Xabier Bueno - gaita , saxo

Xiao Rodrigues - guitarra, mandolina 

Sonia Lebedinsky - voz

Pablo Pérez Sanmamed - baixo 

Carlos Castro - batería , percusións

2005-1.jpg
25 Ans du Festival de Lorient

Varios/ Beladona

2001 Eromi Editions

Javier Abad – gaita, whistles
Jorge Juncal – acordeón
Xosé Liz – requinto, bouzouki , gaita
Elena Paz- voz , harpa

Fran Gómez – percusións
Paco Juncal -violín
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Luis Carballo - batería

 

2001-1.jpg
4 mulleres, 4 estilos

Varias / Paloma Suanzes

2001 Ateneo Ferrolán
           

Paloma Suanzes – voz, guitarra
Nuria de León – harpa, voz
Ramón Feans – guitarra, bouzouki
Xurxo Varela – viola de gamba
Roberto Grandal – acordeón
Dubi – gaia
Paula Oanes – harpa
Pablo Carames - percusións
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Luis Carballo - batería

2001-2.jpg
Los sonidos de Galicia

Varios/Beladona

2001 Zouma Records
           

Javier Abad – gaita, whistles
Jorge Juncal – acordeón
Xosé Liz – requinto, bouzouki , gaita
Elena Paz- voz , harpa
Fran Gómez – percusións
Paco Juncal -violín
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Luis Carballo - batería

 

1999-3.jpg
Feitizo

Paloma Suanzes

1999 Runa Records
           

Paloma Suanzes – voz, guitarra
Nuria de León – harpa, voz
Ramón Feans – guitarra, bouzouki
Xurxo Varela – viola de gamba
Roberto Grandal – acordeón
Dubi – gaia
Paula Oanes – harpa
Pablo Carames - percusións

Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Luis Carballo - batería


 

1999-1.jpg
Bicos de Sol

Beladona

1999 Zouma Records
           

Javier Abad – gaita, whistles
Jorge Juncal – acordeón
Xosé Liz – requinto, bouzouki , gaita
Elena Paz- voz , harpa
Fran Gómez – percusións
Paco Juncal -violín
Pablo Pérez Sanmamed – baixo
Luis Carballo - batería

 

1999-2.jpg
TOLEMIA

Cristina Pato

1999 Zouma Records

Gravación dun track con Beladona

1998-1.jpg
Celtic Twilight vol. 4

Varios /Fía na roca

1998 Resistencia

Xosé Ramón Vázquez - acordeón , piano

Roberto Santamarina - violín

Xabier Bueno - gaita , saxo

Xiao Rodrigues - guitarra, mandolina 

Pablo Pérez Sanmamed - baixo 

Carlos Castro - batería , percusións

1997-2.jpg
Naciones Celtas

Varios / Fía na roca

1998 Fonomusic

Xosé Ramón Vázquez - acordeón , piano

Roberto Santamarina - violín

Xabier Bueno - gaita , saxo

Xiao Rodrigues - guitarra, mandolina 

Pablo Pérez Sanmamed - baixo 

Carlos Castro - batería , percusións

1996-2.jpg
1997-1.jpg
Agardando que pase algo

Fía na roca

1997 Ceyba

Xosé Ramón Vázquez - acordeón , piano

Roberto Santamarina - violín

Xabier Bueno - gaita , saxo

Xiao Rodrigues - guitarra, mandolina 

Mini - voz, zanfona

César Martinez - baixo

Alfonso Morán - contrabaixo

Pablo Pérez Sanmamed - baixo 

Carlos Castro - batería , percusións

VII Certame galego da canción

Varios

1997 Almofrei

Carolina – voz
Ruth Barbera – frauta
Antón Presedo – mandolina
Aia Rodriguez - Acordeón
Ramón Feans – guitarra, bouzouki
Pablo Pérez Sanmamed – baixo

1996-1.jpg
A cantar con Xabarín - vol. IIII - IV

varios /Fía na roca

1997 Boa

Xosé Ramón Vázquez - acordeón , piano

Roberto Santamarina - violín

Xabier Bueno - gaita , saxo

Xiao Rodrigues - guitarra, mandolina 

Pablo Pérez Sanmamed - baixo 

Carlos Castro - batería , percusións

Arranxista

2001-5.jpg

 

 

Segredo a voces

Anubía

2001 Boa música

 

Anubía - voces

Nuria De León : harpa, low whistle

Jorge Juncal -acordeón

Ramón Feáns - guitarra, bouzouki

Pablo Pérez Sanmamed - baixo ,contrabaixo

Jacobo Gallego - batería

Carlos Castro- percusións , tabla

Quim Farinha- violín 

Pancho álvarez - violín

Guillermo Fernández- guitarra

Anxo Pintos - zanfona

Santia Cribeiro - acordeón 

Manolo Nieto - gaita 

15170812_1158295224255998_72254109672403

 

 

Entroidanzas

Pesdelán

2017 Kalandraka

 

Monica de Nut - voz

Miguel Flores - guitarra

Roberto Grandal-acordeón

Rubén Montes- percusións , 

Pablo Pérez Sanmamed - baixo ,contrabaixo

oud 

30101904807.jpg

 

 
Cantamos ?

Luis Vallecillo

2018 Kalandraka

 

Luis Vallecillo-  - voz ,guitarra

Deva, Lía, Inés, Marta, Sashi - coros

Jerry Noia- guitarra

Mariajosé Pampano - violín

Pablo Pérez Sanmamed - baixo ,contrabaixo, teclados , percusións, programacións 

2001-4.jpg
Oceánica 

Carmen Dolores

2001 Clave records

Carmen Dolores - voz

Marcos Teira - guitarra

Javier Abraldes - guitarra

arranxei 2 tracks 

electra.jpg
Duelos y Quebrantos

Electra

2018 Autoeditado

arranxei 2 tracks para sección de metal

ImaxeEMPA1_web.jpg
Empa #01

varios
2017 Acentral Folque


Laura Souto: frauta
Miguel Fontenla: piano
Martiño Cabarcos: sanfona
María G. Blanco: violino
Alba María Rodríguez: voz
Javier María López: frauta e guitarra
Alejandro Vargas: piano
Pablo Pérez: contrabaixo


 

ImaxeEMPA_2_web.jpg
Empa #02 

varios
2018 Acentral Folque


Laura Souto: frauta
Miguel Fontenla: piano
Martiño Cabarcos: sanfona
María G. Blanco: violino
Alba María Rodríguez: voz
Javier María López: frauta e guitarra
Alejandro Vargas: piano
Pablo Pérez: contrabaixo

Longametraxes

images.jpg

Crebinsky

2011

 

Director :

Enrique Otero 

Intérpretes:

Miguel de Lira, Sergio Zearreta,  Luis Tosar , Celso Bugallo, Patricia de Lorenzo, Manuel Conde, Oliver Schultz, Yolanda Muiños, Pepe Soto, Dani Raatze, Roberto Sánchez

Guión :

Miguel de Lira , Enrique Otero

Música :

Pablo Pérez Sanmamed

Efectos Dixitais : Juan Pablo Etcheverry

Fotografía :

Sergio Franco

Montaxe:

J.R. Lorenzo

Festival de Cine de Málaga: Premio mejor guión novel, Premio Signis .
Festival de Cine de Toulouse: Mejor Película/Actores principales/Música
Festival de Cine Independiente de Oaxaca: Mejor película/Actor principal/Música
Premios Mestre Mateo: Maquillaje/Fotografía/Dirección artística/Actor principal 
Festival de Boulogne- Billancourt (París): Mejor película y mejor dirección 
Festival de cine de Monteria (Colombia): Mejor fotografía

Secciones oficiales: Pusan International Film Festival (Corea), Festival de Marsella (Francia), Muestra de Cine Español de Nueva York (USA), Les arcs (pirineo), Festival de cine español de Londres, Annonay (Francia), Annecy (Francia), Festival d´un jour (Francia), Festival de cine Latino de Lyon (Francia), Ourense Film Festival, Festival de cine de Clemond- Ferrant, Festival de cine de Douarnenez (Francia), Tarwowa Film festival (Polonia), Festival de cine de Ajaccio (Corcega), Festival de cine Español de Warszawa (Polonia).

Longametraxes

images.jpg

Crebinsky

2011

 

Director :

Enrique Otero 

Intérpretes:

Miguel de Lira, Sergio Zearreta,  Luis Tosar , Celso Bugallo, Patricia de Lorenzo, Manuel Conde, Oliver Schultz, Yolanda Muiños, Pepe Soto, Dani Raatze, Roberto Sánchez

Guión :

Miguel de Lira , Enrique Otero

Música :

Pablo Pérez Sanmamed

Efectos Dixitais : Juan Pablo Etcheverry

Fotografía :

Sergio Franco

Montaxe:

J.R. Lorenzo

Festival de Cine de Málaga: Premio mejor guión novel, Premio Signis .
Festival de Cine de Toulouse: Mejor Película/Actores principales/Música
Festival de Cine Independiente de Oaxaca: Mejor película/Actor principal/Música
 Premios Mestre Mateo: Maquillaje/Fotografía/Dirección artística/Actor principal 
Festival de Boulogne- Billancourt (París): Mejor película y mejor dirección 
Festival de cine de Monteria (Colombia): Mejor fotografía

Secciones oficiales: Pusan International Film Festival (Corea), Festival de Marsella (Francia), Muestra de Cine Español de Nueva York (USA), Les arcs (pirineo), Festival de cine español de Londres, Annonay (Francia), Annecy (Francia), Festival d´un jour (Francia), Festival de cine Latino de Lyon (Francia), Ourense Film Festival, Festival de cine de Clemond- Ferrant, Festival de cine de Douarnenez (Francia), Tarwowa Film festival (Polonia), Festival de cine de Ajaccio (Corcega), Festival de cine Español de Warszawa (Polonia).

funes_cartel1.jpg
Funes o Inventor da lúa

2014

Director :

Enrique Otero 

Guión :

Carlos Santiago, Enrique Otero

Música :

Pablo Pérez Sanmamed

Fotografía :

Adrián Pino

Montaxe:

Adrián Pino

Efectos Dixitais :

Juan Pablo Etcheverry

Curtametraxes

MV5BMjg1Nzg4YTEtZmJmMS00OTJjLThmYWQtYTcx
cartel4 copia.jpg
Mártires

2005  Ibi Cinema 

Director :

Xosé Zapata

Guión:

Xosé Zapata

Intérpretes: 

Xabier Deive , Xaquín Domínguez , David Lendoiro

Música :

Pablo Pérez Sanmamed

Minotauromaquia

Slow motion

2004 Ibi Cinema 

Director :

Juan Pablo Etcheverry

Guión:

Juan Pablo Etcheverry

Animación :

Juan Pablo Etcheverry

Música :

Igor Stravinsky

adaptación da música para o filme :

Xurxo Varela, Pablo Pérez Sanmamed

11th Bradford Animation Film Festival, Inglaterra, Audience award; Curtocircuito de Santiago de Compostela, 1º premio mejor de animación; Festival de Cortos de Benicàssim, Premio mejor guión; Alcances de Cádiz, 1º Premio; Matita Film Festival, Chietti, Iitalia, Gran Premio Matita Film Festival; 16 Festival de Cinema de Girona, Mejor animación; XXXII Certamen de Vilagarcía de Arousa, 2º Premio; V Festival de Cortometrajes Jerez 2004, Mejor animación cine de Jerez; VII Concurso Nacional de Cortometrajes de la Ciudad de Antequera 2004, 1º premio; Festival de Cortometrajes “Segundo Plano” de la localidad sevillana de Dos Hermanas, mejor animación; Certamen de documental y Videocreación SecuenciaCero de Vigo, 1º Premio; Festival de Cine Alcalá de Henares Premio ´Pixel Coop´ al mejor Cortometraje de animación realizado mediante técnicas especiales de rodaje, animación y posproducción; 9ª Mostra de Curtmetratges de Vilafranca, Premio del jurado al mejor cortometraje de la sección de animación; Certamen de cortos Ciudad Soria, Trofeo a la creatividad; VIª Mostra de Curtametraxes Vila de Noia, Trofeo Mención Especial; Festival Audiovisual de Creació jove Barcelona VisualSound, 1º premio categoría Animación; 16 Semana de cine español de Aguilar de Campoo (Palencia), Mención especial Mejor Animación; Anchorage International Film Festival, 1º Premio Golden Oossik in animation; San Roque Semana Internacional del Cortometraje, Mejor animación; Festival de Cine español de Carabanchel, Premio del público; MFA Planet Europe Short Film Festival 2005 Palma de Mallorca, Segundo premio de animación; Premios Mestre Mateo 2004, Mejor Cortometraje de animación; Washington DC Independent Film Festival, Mejor animación; X Certamen de Cortos “Villa de Errenteria”, 2º Premio Mejor Corto; Creativas IV Concurso de cortometrajes de Rivas Vaciamadrid 2005, Mención Especial del Jurado; 8ª Mostra de Curtmetratges de Sagunt, Mejor Cortometraje de animación; Sonar International Short Film Festival 2005, Mención especial del Jurado; I Festival Internacional de Cine de Animación Anima en Basauri-Vizcaya, 1º Premio Mejor Cortometraje; X Jornadas de Cine “Villa de La Almunia ”, Mejor corto de animación; Curtas Festival de Cans II, 1º Premio del Público, Mejor corto de Animación; Curtas Festival de Cans II 1º Premio del Jurado, Mejor corto de animación; V Concurso Nacional “Sant Joan D'Alacant”, 2º Premio “Diario de Información” y “Amando Beltrán”; II Certamen de Videocreación y Formatos Digitales 2005 Imaxinarte ,  Premio en la categoría de Animación; 14 Festival de Cortometrajes de Madrid, Mención especial del Jurado; Trayecto Corto'05, Festival cortometrajes Velilla, Mención especial del Jurado; III Festival Internazionale “Open”, Premio della Giuria per Cortometraggio l'animazione; 3ª Edizione Festival Internazionale del Cortometraggio, Segnalazione Speciale della Giuria; V Festival de Cortos en Vídeo Morón de la Frontera– Sevilla 2005, 2º Premio;  VI Festival Fantosfreak, Barcelona, 2º Premio; VIII Certamen Internacional de cortometrajes Pais del Bidasoa, Mejor obra de animación; I Certamen de Cortos Universidad de Cantabria, Mejor obra de animación; The 24th International Festival of Films on Art FIFA, Montreal, Canada.

11th Bradford Animation Film Festival, Inglaterra, Audience award; Curtocircuito de Santiago de Compostela, 1º premio mejor de animación; Festival de Cortos de Benicàssim, Premio mejor guión; Alcances de Cádiz, 1º Premio; Matita Film Festival, Chietti, Iitalia, Gran Premio Matita Film Festival; 16 Festival de Cinema de Girona, Mejor animación; XXXII Certamen de Vilagarcía de Arousa, 2º Premio; V Festival de Cortometrajes Jerez 2004, Mejor animación cine de Jerez; VII Concurso Nacional de Cortometrajes de la Ciudad de Antequera 2004, 1º premio; Festival de Cortometrajes “Segundo Plano” de la localidad sevillana de Dos Hermanas, mejor animación; Certamen de documental y Videocreación SecuenciaCero de Vigo, 1º Premio; Festival de Cine Alcalá de Henares Premio ´Pixel Coop´ al mejor Cortometraje de animación realizado mediante técnicas especiales de rodaje, animación y posproducción; 9ª Mostra de Curtmetratges de Vilafranca, Premio del jurado al mejor cortometraje de la sección de animación; Certamen de cortos Ciudad Soria, Trofeo a la creatividad; VIª Mostra de Curtametraxes Vila de Noia, Trofeo Mención Especial; Festival Audiovisual de Creació jove Barcelona VisualSound, 1º premio categoría Animación; 16 Semana de cine español de Aguilar de Campoo (Palencia), Mención especial Mejor Animación; Anchorage International Film Festival, 1º Premio Golden Oossik in animation; San Roque Semana Internacional del Cortometraje, Mejor animación; Festival de Cine español de Carabanchel, Premio del público; MFA Planet Europe Short Film Festival 2005 Palma de Mallorca, Segundo premio de animación; Premios Mestre Mateo 2004, Mejor Cortometraje de animación; Washington DC Independent Film Festival, Mejor animación; X Certamen de Cortos “Villa de Errenteria”, 2º Premio Mejor Corto; Creativas IV Concurso de cortometrajes de Rivas Vaciamadrid 2005, Mención Especial del Jurado; 8ª Mostra de Curtmetratges de Sagunt, Mejor Cortometraje de animación; Sonar International Short Film Festival 2005, Mención especial del Jurado; I Festival Internacional de Cine de Animación Anima en Basauri-Vizcaya, 1º Premio Mejor Cortometraje; X Jornadas de Cine “Villa de La Almunia ”, Mejor corto de animación; Curtas Festival de Cans II, 1º Premio del Público, Mejor corto de Animación; Curtas Festival de Cans II 1º Premio del Jurado, Mejor corto de animación; V Concurso Nacional “Sant Joan D'Alacant”, 2º Premio “Diario de Información” y “Amando Beltrán”; II Certamen de Videocreación y Formatos Digitales 2005 Imaxinarte ,  Premio en la categoría de Animación; 14 Festival de Cortometrajes de Madrid, Mención especial del Jurado; Trayecto Corto'05, Festival cortometrajes Velilla, Mención especial del Jurado; III Festival Internazionale “Open”, Premio della Giuria per Cortometraggio l'animazione; 3ª Edizione Festival Internazionale del Cortometraggio, Segnalazione Speciale della Giuria; V Festival de Cortos en Vídeo Morón de la Frontera– Sevilla 2005, 2º Premio;  VI Festival Fantosfreak, Barcelona, 2º Premio; VIII Certamen Internacional de cortometrajes Pais del Bidasoa, Mejor obra de animación; I Certamen de Cortos Universidad de Cantabria, Mejor obra de animación; The 24th International Festival of Films on Art FIFA, Montreal, Canada.

minotauromaquia89.jpg
De Tripas y Corazón 

2002 Autoproducción

Director , guíon e animación:

Juan Pablo Etcheverry

Música:

Pablo Pérez Sanmamed  , Pablo Rega, Enrique Otero

Crebinski301.jpg
Os Crebinsky

2002 Autoproducción

Director:

Enrique Otero

Intérpretes:

Miguel de Lira, Marcos Petete, Manuel Cortés

Música.

 Pablo Pérez Sanmamed, Ramón Feáns

Documentais / Spots

Galinux

spot sistema operativo

 2014 Control Z

Director:

Enrique Otero

Música.

 Pablo Pérez Sanmamed

Música para o 41 aniversario Festival Internacional de Ortigueira

 2019 Control Z

Director:

Enrique Otero 

Música.

 Pablo Pérez Sanmamed

100 Millones de paladas

documental

2014 Control Z

Director:

Jacobo Segurado

Música.

 Pablo Pérez Sanmamed

 Series TV

Praza Aberta

 2013 Control Z 

TVG

Director :

Enrique Otero

Música.

 Pablo Pérez Sanmamed

do_dereito_e_do_revés.jpg

Do dereito e do Revés 

 2019

TVG

Música.

 Pablo Pérez Sanmamed

 Concertos TV

Concerto de Banda Crebinsky 

 2017 Tolemias  R televisión

Festival Internacional de Ortigueira

Concerto de Banda Crebinsky 

 2013 Tolemias R televisión

Festival de la Luz 

Teatro

308404550_6218388124855219_7382767028912812369_n.jpg
Cámara Escura

2022 Maruja Roca Foundation

Dirección : Cristina Domínguez

Elenco :

Nieves Roca, Eutropio Rodríguez, Helena Sousa, Mariajosé Pampano

Músicos:

Helena Sousa- acordeón

Mariajosé Pampano- violín

Iago Mourinho: piano

Pablo Pérez Sanmamed: contrabajo/ composición / dirección musical

Espacio Sonoro, Luces-Goyplason

Elementos Escénicos: Carlos Alonso

Producción : Acentral Folque

Artezblai- Afonso Becerra

 "El sábado, 29 de octubre de 2022, en el Teatro Colón de A Coruña, asistí al espectáculo titulado ‘Maruja Roca Foundation’. Con dirección escénica de Cristina Domínguez Dapena y composición y dirección musical de Pablo Sanmamed, al contrabajo, en un cuarteto que se completa con Helena Souza Estévez al acordeón, María José Pámpano al violín y Iago Mourinho al piano. Un espectáculo sui géneris, en el que Nieves Neira Roca actualiza el encanto de Maruja Roca, en un registro liminar entre el canto, el cuento y la poesía. Su dicción y la palabra se escande y musicaliza entre las melodías fabulosas del conjunto instrumental. Hay una conjugación alquímica entre palabra, música e imagen, que eleva lo mostrado por encima del mero documentalismo. "

...Una delicadeza que aflora en ‘Maruja Roca Foundation’, fruto raro, excepcional y delicioso.

Scan.jpg
Últimamente non durmo nada

2001 Teatro da Lúa

Dirección - Gina Piccirilli

Elenco -

Dorotea Bárcena, Roberto Leal, Ursia Gago, Beatriz Graña.

Luces- Ovidio Lucio , Octavio Mas

Espacio Sonoro- Ramón Campos

Música - Pablo Pérez Sanmamed

A longa agonía  das centolas

de Ovidio Lucio Blanco

2001 Teatro da Lúa

Dirección -  Dorotea Bárcena

Música - Pablo Pérez Sanmamed

29-2Nov-Teatro Boas Noites.jpg
 
Boas Noites

2004 Berrobambán Teatro

Música - Mano Panforreteiro

Begoña Riobóo - violín, Zanfona

Vadzim Yuknevich - baián

Pablo Pérez Sanmamed- contrabaixo

NADIA.jpg
No sé dónde y no sé cuando

Nadia plus Kibitka 

2010

Director : Topo Vidal

Nadia Nikitina - actriz

Jose Vidal - actor

Vadzim Yukhnevich - baián, voz 

Andreas Volodin  - guitarra, voz

Alfredo Sineiro - clarinete 

Tania Capón - violín 

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo

Títeres

30101904807.jpg

 

 

Cantamos ?

Luis Vallecillo

2018 Kalandraka

 

Luis Vallecillo-  - voz ,guitarra

Zeltia Figueras - Títeres

Mariajosé Pampano - violín

Pablo Pérez Sanmamed - ,contrabaixo, teclados

DSC0548-scaled.webp

 

 

A toupiña quería saber quen lle fixera 
aquilo na cabeza

2019 A xanela do maxín

 

Luis Vallecillo-  - voz ,guitarra

Zeltia Figueras - Títeres

Pablo Pérez Sanmamed - piano

Danza

15170812_1158295224255998_72254109672403

 

 

Entroidanzas

Pesdelán

2017 Kalandraka

 Música - Pablo Pérez Sanmamed / Tradicional 

Montse Rivera - baile

Monica de Nut - voz

Miguel Flores - guitarra

Roberto Grandal-acordeón

Rubén Montes- percusións , 

Pablo Pérez Sanmamed - baixo ,contrabaixo

oud 

10959395_10205936567042612_7626010065153
Nadia plus Kibitka 

2011

Danza tradicional rusa

Nadia Nikitina - baile

Jose Vidal - actor

Vadzim Yukhnevich - baián, voz 

Andreas Voldin  - guitarra, voz

Alfredo Sineiro - clarinete 

Tania Capón - violín 

Pablo Pérez Sanmamed - contrabaixo